Drzwi przesuwne


 

 • System MB-77HS

  • 68.1_MB-77HS-HI
  • 68_MB-77HS
  • 68_MB77HS_ZBLIZENIE

  Opis

  Drzwi podnoszono-przesuwne są idealną propozycją jako zabudowa łącząca pokoje lub ogrody zimowe ze środowiskiem zewnętrznym, stanowią wygodne wyjścia na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu. Umożliwiają bardzo dobry kontakt z otoczeniem, a w pozycji otwartej nie zabierają miejsca we wnętrzu pomieszczenia, co dodatkowo podnosi komfort ich użytkowania. System MB-77HS należy do produktów o najlepszych parametrach i spełnia wszelkie wymagania stawiane tej grupie produktów. Posiada dwa różniące się izolacją termiczną warianty konstrukcji: ST i HI. Budowa profili pozwala na wykonywanie ekskluzywnych drzwi o dużych gabarytach, wypełnionych szkłem jedno-lub dwukomorowym, a zastosowane materiały i rozwiązania techniczne pomagają osiągnąć wysoki stopień ochrony cieplnej i akustycznej.

   

  Zastosowanie

  Dzięki swym właściwościom system ten doskonale sprawdza się zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i w komfortowych apartamentach lub hotelach. Szeroka gama kolorystyczna umożliwia aranżacje drzwi w dowolny i niezależny wystrój otoczenia zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego.

  Bezpieczeństwo użytkowania zapewni nawet dużym i ciężkim drzwiom dzięki dostępnemu w systemie mechanizmowi "HS Speed Limiter". Możliwość napędu drzwi automatem "HS-Master" sterowanym za pomocą przycisku lub pilota. Zamknięty kształt listew do szklenia oraz detale antywyważeniowe pozwalają uzyskać podwyższone własności antywłamaniowe bez zmian istotnych elementów konstrukcyjnych drzwi.

   

  Informacje techniczne

  Wytrzymałe i smukłe profile umożliwiają budowę niskoprogowych drzwi o ciężarze skrzydła do 400 kg, wysokości do 3,2 m i szerokości do 3,3 m

  Szeroki zakres wypełnień, uwzględniający stosowanie zestawów jedno- lub dwukomorowych, a także przekładki termiczne oraz dodatkowe akcesoria i wkłady izolacyjne pozwalają osiągnąć bardzo dobre parametry cieplne i akustyczne konstrukcji.


  Dokumenty

  Opis systemu MB-77HS

 • System MB-SLIDE

  • 21_MB-Slide
  • 22_MB-Slide-ST

  Opis

  Systemy te przeznaczone są do wykonywania drzwi oraz okien przesuwnych z izolacją termiczną, które można wbudowywać w ściany murowane, fasady aluminiowe, ogrody zimowe lub zabudowy witrynowe wykonane z elementów systemów MB-59S lub MB-59S Casement. Drzwi przesuwne, szczególnie o dużych gabarytach, wizualnie „powiększają” powierzchnię mieszkalną poprzez łączenie jej z zewnętrznym tarasem lub ogrodem.

  Oba systemy drzwi przesuwnych są w znacznej mierze kompatybilne z innymi systemami firmy ALUPROF S.A. Przyjęcie takiego założenia konstrukcyjnego pozwoliło zastosować wiele wspólnych kształtowników, akcesoriów i procesów technologicznych.

   

  Zastosowanie

  Przeznaczony do wykonania izolowanych termicznie drzwi oraz okien przesuwnych. Gama dostępnych rozwiązań i potencjalnych zastosowań jest szeroka: od produktów nadających się do zabudowy balkonów, tarasów lub ogrodów zimowych po konstrukcje doskonale sprawdzające się w budynkach użyteczności publicznej i obiektach komercyjnych.

  Podstawowymi różnicami pomiędzy systemami MB-Slide i MB-Slide ST jest budowa kształtowników skrzydeł oraz technologia produkcji i szklenia. W MB-Slide profile skrzydeł mają budowę 3-komorową. W MB-Slide ST profile skrzydeł mają budowę 1-komorową.

   

  Informacje techniczne

  Systemy MB-Slide i MB-Slide ST dają duże możliwości aranżacji przestrzeni. Konstrukcje zapewniają również zachowanie bardzo dobrych parametrów technicznych. Stanowią odpowiednią izolację termiczną profili aluminiowych, a uszczelki ślizgowe w postaci szczotek lub z elastomeru termoplastycznego TPE oraz uszczelki z EPDM umożliwiają uzyskanie wysokiej szczelności konstrukcji. Ościeżnice o innej głębokości można łączyć ze sobą wykorzystując specjalny, wzmacniany słupek pośredni.


  Dokumenty

  Systemy przesuwne

 • System MB-23P

  • mb-23p

  Opis

  MB-23P jest systemem aluminiowym, przeznaczonym do wykonywania przeszkleń balkonów. Ideę tego rozwiązania stanowią okna przesuwane w poziomie. Zbudowane z niego okna chronią otwartą przestrzeń balkonów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi tzn. wiatrem, deszczem, śniegiem oraz zabrudzeniem i hałasem. Konstrukcje systemu MB-23P utrudniają jednocześnie włamanie, co jest szczególnie istotną cechą w mieszkaniach parterowych.

   

  Zastosowanie

  MB-23P może być stosowany zarówno w przypadku balkonów istniejących jak i dobudowywanych. Można go stosować nie tylko w balkonach o prostym kształcie: dzięki wykorzystaniu profili systemu okienno-drzwiowego MB-45 istnieje możliwość wykonywania pomiędzy poszczególnymi oknami połączeń kątowych, regulowanych w dużym zakresie. Wykonana z niego zabudowa charakteryzuje się bardzo prostą i szybką prefabrykacją dzięki wyeliminowaniu większości pracochłonnych obróbek mechanicznych, co zdecydowanie korzystnie wpływa na cenę finalną wyrobu.

   

  Informacje techniczne

  Głębokość konstrukcyjna kształtowników wynosi: 53 mm (ościeżnica) i 23 mm (skrzydło). Konstrukcja zbudowana w systemie MB-23P ze względu na zabudowę zewnętrzną posiada efektywny system odprowadzania wody i wentylacji z komory szybowej oraz z komory pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą. Skrzydła okienne mogą być wypełnione szybą pojedynczą o grubości 4 – 8 mm lub szkłem bezpiecznym o grubości 6,4 mm. 


  Dokumenty

   

   

 • System MB-DPA

  • MB-DPA

  Opis

  Prezentowana konstrukcja drzwi przesuwnych automatycznie i manualnie umożliwia wykonanie skrzydeł z izolacją termiczną (MB-59S Casement) lub bez przegrody termicznej (MB-45). Skrzydła drzwi przesuwnych można mocować do muru, fasady słupowo-ryglowej MB-SR50 lub do konstrukcji witrynowych wykonanych z profili systemów: MB-45, MB-59S, MB-60 i MB-70.

   

  Zastosowanie

  Systemy te są wyposażone w szerokie przewiązki i ościeżnice umożliwiające zamocowanie większości dostępnych na rynku automatów (np. Geze, Dorma, Besam).

  Obróbki ścianek witrynowych wykonuje się w sposób analogiczny jak w systemach bazowych, z których profili są wykonane.

   

   

  Informacje techniczne

  Głębokość konstrukcyjna kształtowników skrzydeł wynosi: w przypadku profili z izolacją termiczną – 50 mm (MB-59S CASEMENT), natomiast w przypadku profili „zimnych” – 45 mm (MB-45).


  Dokumentyszybki-kontakt

Kontakt z ekspertem

Skontaktujemy się z Państwem - odpowiemy na Państwa pytania i przedstawimy najlepszą ofertę.


{rsform 3}